Temat jadowitych węży to obszerne oraz bardzo interesujące zagadnienie. Gatunków potrafiących wstrzykiwać jad nie jest mało na świecie, one same także różnią się między sobą. Jednym z nich jest grzechotnik diamentowy. Nie da się ukryć że nosi wyjątkowo ‘bogatą’ i wdzięczną nazwę.

Jest to gatunek z podrodziny grzechotnikowatych. Jego sprężyste ciało rośnie do długości 260 centymetrów. Niektóre osobniki mogą ważyć nawet więcej niż 12 kg! Wąż głównie żyje w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, najczęściej na Florydzie i lubuje się w wilgotnych terenach, zasadniczo przebywa w pobliżu wód. Świetnie porusza się we wodzie i pływa. Jak każdy jadowity okaz posiada toksyczne substancje w swoim jadzie, jedno jego ugryzienie może się okazać śmiertelne dla człowieka. Jad wydzielany jest w sporych ilościach. Nie tylko to czyni go tak groźnym- jest także bardzo przebiegły i zwinny. Jego ruchy bywają bardzo szybkie i precyzyjne.

Nazwa brzmi niewinnie, lecz nie dajcie się zmylić. To niebezpieczny i szalenie zwinny osobnik. Nazywany jest także największym wężem Ameryki Północnej, o czym warto pamiętać udając się w te strony.