Oprócz skreślanie liczb Lotto daje klientom alternetywę jaką jest Kaskada. Jest to również gra, w której można wygrać duże pieniądze ale już nie tak duże jak w przypadku trafienia szóstki w Totka.
Lotto wyniki kaskada to wygrana rzędu 250 tysięcy polskich złotych. Jest to duża kwota, jednak nie tak duża jak w przypadku trafienia szóstki w Lotka. Zasady gry w kaskadzie odrobinę sie różnią niż w przypadku Dużego Lotka, ponieważ gracze nie muszą już kreślić liczb a kupują los, który maszyna sama drukuje z liczbami i to są już te liczby, które mają być szczęśliwe lub nie. Podczas wielkiego losowania prowadzący losowania losuje kule z liczbami i jeśli są one takie same jak na twoim kuponie to wygrałeś główną nagrodę. Czasami jest tak, że główna nagroda zostaje podzielona na kilka osób, jeśli liczba osób które trafiły szczęśliwe liczby jest większa niż jeden.

 
Jest wiele osób, które wolą grać w kaskadę niż samemu kreślić liczby, ponieważ uważają, że nie mają szczęścia w typowaniu i jeśli sami będą kreślić liczby to na pewno nic nie wygrają. Dlatego powierzają swoje szczęście maszynie.