Rodzice bardzo chętnie inwestują w rozwój i edukację swoich dzieci, wykupując im dostęp do zajęć, które dają im konkretne umiejętności – na przykład umiejętność pływania, tańczenia, czy znajomość języka obcego. Są jednak powody, dla których warto nauczyć grać dziecko w szachy, i wcale powodem tym nie jest chęć posyłania go na zawody szachowe. Również osoby dorosłe mogą skorzystać z takiej opcji – z korzyścią dla siebie!
Co rozwija gra w szachy?
Gra w szachy to gra czysto strategiczna, typowo umysłowa. Wymaga ona przede wszystkim olbrzymiego skupienia na szachownicy i tym, co się na niej dzieje. W szachach rozwijana jest przede wszystkim umiejętność logicznego i strategicznego myślenia. Aby zdobyć przewagę nad przeciwnikiem, należy umieć przewidzieć jego przyszłe ruchy i odpowiednio na nie zareagować. Choć pozornie jest to gra bardzo łatwa, wymagająca jedynie znajomości i realizacji zasad przewidzianych w niej, to w rzeczywistości każdy, kto miał z nią do czynienia musi przyznać, że jest ona szalenie trudna i wymagająca.
Dlaczego warto się zapisać na szachy?
Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą dużo skorzystać zapisując się na naukę gry w szachy. Nie tylko zdobędą tam umiejętność pokonywania przeciwnika i nową pasję, ale również rozwiną obszary mózgu odpowiedzialne za logiczne myślenie. Jeśli uważasz, że przyda Ci się nauka gry w szachy dla dzieci Warszawa ma szkołę, w której prowadzone są zapisy do grupy dziecięcej szachistów. To idealne zajęcia dla dzieci, które mają problemy z koncentracją na konkretnych zadaniach, i którym przyda się umiejętność logicznego myślenia. Ta gra wspaniale rozwija nie tylko umiejętności szachowe, ale również zwyczajne życiowe. Uczy konsekwencji podejmowanych decyzji, opracowywania strategii – a to wszystko jest bardzo przydatne w każdym aspekcie naszego życia, nie tylko w szkole, ale i poza nią, a w przyszłości bardzo pomaga w realizacji powierzonych zadań zawodowych. Zapisz dziecko na szachy i zobacz, jak zmienia się na lepsze jego nastawienie do codziennych wyzwań w życiu!
Najnowsze komentarze