BMI mężczyzny, a BMI kobiety

Najczęściej kalkulator BMI jest jednakowy dla obu płci. Możemy jednak spotkać wskaźniki, różne dla kobiet i mężczyzn. Jest to spowodowane tym, że budowa ciała mężczyzny, różni się od uwarunkowań kobiet.

Oblicz BMI mężczyzny

Jak obliczyć BMI mężczyzny? Oczywiście korzystając z odpowiedniego wzoru lub kalkulatora online. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę – BMI mężczyzny. Wyskoczy nam wiele stron internetowych, z których możemy skorzystać. Do obliczeń będziemy potrzebować masy ciała i wzrostu. Obliczanie BMI jest proste i nie zajmuje dużo czasu.

Różnice w budowie mężczyzn i kobiet

Budowa organizmu mężczyzny znacznie różni się od uwarunkowań kobiety. Płeć żeńska posiada zazwyczaj więcej procent tkanki tłuszczowej. Za to męska – mniej tkanki tłuszczowej, ale więcej procent tkanki mięśniowej. Dlatego kalkulatora BMI nie można odczytywać dosłownie. Aktywnemu fizycznie mężczyźnie z wysokim procentem masy mięśniowej, prawdopodobnie wyjdzie niepoprawny wynik, wskazujący na nadwagę. Wskaźnik BMI może być dla nas pewnego rodzaju wskazówką, ale nie niezbitym dowodem, że nasza waga jest nieprawidłowa.